flask-admin - en to sr_SP translation catalogue (102 entries)

en: Home
sr_SP: Dom

en: Cli: Invalid command.
sr_SP: Cli: Nevažećih komandu.

en: File to upload
sr_SP: Arhivski snimak, da možemo ubaciti

en: File required.
sr_SP: Arhivski snimak traži.

en: Invalid file type.
sr_SP: Nevažećih fajl tip.

en: Content
sr_SP: Sadržaj

en: Invalid name
sr_SP: Nevažećih ime

en: Name
sr_SP: Ime

en: File "%(name)s" already exists.
sr_SP: Dokument "%(name)s" već postoji.

en: Permission denied.
sr_SP: Zahtjev se odbija.

en: File uploading is disabled.
sr_SP: Arhivski snimak dobijamo invalid.

en: Successfully saved file: %(name)s
sr_SP: Uspešno sačuvana datoteka: %(name)s

en: Failed to save file: %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da spasi dosije: %(error)s

en: Upload File
sr_SP: Postavljanja fajl

en: Directory creation is disabled.
sr_SP: Režija kreacija sa invaliditetom.

en: Successfully created directory: %(directory)s
sr_SP: Uspešno kreirano kataloga: %(directory)s

en: Failed to create directory: %(error)s
sr_SP: Nije uspela da stvori železničku upravu: %(error)s

en: Create Directory
sr_SP: Stvori železničku upravu

en: Deletion is disabled.
sr_SP: Brisanje sa invaliditetom.

en: Directory deletion is disabled.
sr_SP: Režija brisanje sa invaliditetom.

en: Directory "%(path)s" was successfully deleted.
sr_SP: Režija "%(path)s" uspešno izbriše.

en: Failed to delete directory: %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da obrišem režija: %(error)s

en: File "%(name)s" was successfully deleted.
sr_SP: Dokument "%(name)s" uspešno izbriše.

en: Failed to delete file: %(name)s
sr_SP: Nije uspeo da obrišem dosije: %(name)s

en: Renaming is disabled.
sr_SP: Preimenovanje invalid.

en: Path does not exist.
sr_SP: Ne postoji put.

en: Successfully renamed "%(src)s" to "%(dst)s"
sr_SP: Uspešno preimenovane "%(src)s" da "%(dst)s"

en: Failed to rename: %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da nazovu: %(error)s

en: Rename %(name)s
sr_SP: Preimenuj %(name)s

en: Error saving changes to %(name)s.
sr_SP: Greške spašavanje promene u %(name)s.

en: Changes to %(name)s saved successfully.
sr_SP: Izmene %(name)s spasio uspešno.

en: Error reading %(name)s.
sr_SP: Greške čitanje %(name)s.

en: Unexpected error while reading from %(name)s
sr_SP: Neočekivano greške dok čitajući iz %(name)s

en: Cannot edit %(name)s.
sr_SP: Ne mogu edit %(name)s.

en: Editing %(path)s
sr_SP: Uređivanje %(path)s

en: Delete
sr_SP: Čim je

en: Are you sure you want to delete these files?
sr_SP: Da li si siguran da želiš da čim je ovi fajlovi?

en: File deletion is disabled.
sr_SP: Arhivski snimak brisanje sa invaliditetom.

en: Edit
sr_SP: Snimanje

en: equals
sr_SP: jednaki

en: not equal
sr_SP: Ne ravnopravan

en: contains
sr_SP: sadrži

en: not contains
sr_SP: ne sadrži

en: greater than
sr_SP: veći od

en: smaller than
sr_SP: manji nego

en: empty
sr_SP: prazan

en: in list
sr_SP: na listi

en: not in list
sr_SP: nije na listi

en: not between
sr_SP: Ne između

en: Failed to get model. %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da dobije model. %(error)s

en: Failed to create record. %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da se stvori rekord. %(error)s

en: Failed to update record. %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da se stvori rekord. %(error)s

en: Failed to delete record. %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da obrišem rekord. %(error)s

en: Are you sure you want to delete selected records?
sr_SP: Da li si siguran da želiš da obrišem odabrani ploče?

en: Record was successfully deleted. | %(count)s records were successfully deleted.
sr_SP[0]: Rekord uspešno izbriše.
sr_SP[1]: %(count)s ploče su uspešno izbriše.
sr_SP[2]: %(count)s ploče su uspešno izbriše.

en: Failed to delete records. %(error)s
sr_SP: Nije uspeo da obrišem rekord. %(error)s

en: Not a valid choice
sr_SP: Nije važeći izbor

en: Already exists.
sr_SP: Već postoji.

en: At least %(num)d item is required | At least %(num)d items are required
sr_SP[0]: Bar %(num)d zapisa je potrebno

en: Integrity error. %(message)s
sr_SP: Integritet grešku. %(message)s

en: Invalid time format
sr_SP: Nevažećih vreme formatu

en: Invalid Choice: could not coerce
sr_SP: Nevažećih izbor: ne mogu muza

en: Invalid JSON
sr_SP: JSON važeći

en: Invalid file extension
sr_SP: Produženje nevažećih fajl

en: File "%s" already exists.
sr_SP: Dokument "%s" već postoji.

en: There are no items in the table.
sr_SP: Postoje nema predmeti na sto.

en: Invalid Filter Value: %(value)s
sr_SP: Nevažećih Filter vrednost: %(value)s

en: Record was successfully created.
sr_SP: Rekord je uspešno uspostavljena.

en: Record does not exist.
sr_SP: Zapis ne postoji.

en: Record was successfully saved.
sr_SP: Rekord uspešno spasao.

en: Yes
sr_SP: Da

en: No
sr_SP: ne

en: between
sr_SP: između

en: View Record
sr_SP: Prikaz zapisa

en: Edit Record
sr_SP: Uredite Zapis

en: With selected
sr_SP: Sa izabran

en: Save
sr_SP: Spasi

en: Cancel
sr_SP: Otkaži

en: Save and Add Another
sr_SP: Spremite i dodajte novi

en: Save and Continue Editing
sr_SP: Spremite i nastavite s uređivanjem

en: Root
sr_SP: Rut

en: Sort by %(name)s
sr_SP: Vrsta koju %(name)s

en: Rename File
sr_SP: Preimenuj datoteku

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\' recursively?
sr_SP: Jesi li siguran da hoćeš da obrišem \'%(name)s\' recursively?

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\'?
sr_SP: Jesi li siguran da hoćeš da obrišem \'%(name)s\'?

en: Please select at least one file.
sr_SP: Molim te izabere najmanje jedan dokument.

en: List
sr_SP: Listu

en: Create
sr_SP: Stvori

en: Details
sr_SP: Detalji

en: Filter
sr_SP: Филтер

en: Delete?
sr_SP: Čim je?

en: Add
sr_SP: Dodaj

en: Add Filter
sr_SP: Dodajte Filter

en: Export
sr_SP: Izvezite

en: Apply
sr_SP: Primeni

en: Reset Filters
sr_SP: Reset filteri

en: Search
sr_SP: Potraga

en: Create New Record
sr_SP: Stvori Novi Zapis

en: Select all records
sr_SP: Izaberu sve podatke

en: Select record
sr_SP: Izaberu rekord

en: Please select at least one record.
sr_SP: Molimo odaberite najmanje jedan zapis.

en: Are you sure you want to delete this record?
sr_SP: Da li ste sigurani da želite obrisati ovaj zapis?
