flask-admin - en to sv_SE translation catalogue (103 entries)

en: Home
sv_SE: Hem

en: Cli: Invalid command.
sv_SE: CLI: Ogiltigt kommando.

en: File to upload
sv_SE: Fil att ladda upp

en: File required.
sv_SE: Fil krävs.

en: Invalid file type.
sv_SE: Ogiltig filtyp.

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Invalid name
sv_SE: Ogiltigt namn

en: Name
sv_SE: Namn

en: File "%(name)s" already exists.
sv_SE: Filen "%(name)s" finns redan.

en: Permission denied.
sv_SE: Åtkomst nekad.

en: File uploading is disabled.
sv_SE: Filuppladdning är inaktiverad.

en: Successfully saved file: %(name)s
sv_SE: Framgångsrikt sparade filen: %(name)s

en: Failed to save file: %(error)s
sv_SE: Det gick inte att spara filen: %(error)s

en: Upload File
sv_SE: Ladda upp fil

en: Directory creation is disabled.
sv_SE: Skapa Directory inaktiveras.

en: Successfully created directory: %(directory)s
sv_SE: Framgångsrikt skapade katalog: %(directory)s

en: Failed to create directory: %(error)s
sv_SE: Det gick inte att skapa katalog: %(error)s

en: Create Directory
sv_SE: Skapa katalog

en: Deletion is disabled.
sv_SE: Strykningen är inaktiverad.

en: Directory deletion is disabled.
sv_SE: Strykningen är inaktiverad.

en: Directory "%(path)s" was successfully deleted.
sv_SE: Katalogen "%(path)s" har tagits bort.

en: Failed to delete directory: %(error)s
sv_SE: Det gick inte att ta bort katalog: %(error)s

en: File "%(name)s" was successfully deleted.
sv_SE: Filen "%(name)s" har tagits bort.

en: Failed to delete file: %(name)s
sv_SE: Det gick inte att ta bort filen: %(name)s

en: Renaming is disabled.
sv_SE: Byta namn avaktiveras.

en: Path does not exist.
sv_SE: Sökvägen finns inte.

en: Successfully renamed "%(src)s" to "%(dst)s"
sv_SE: Framgångsrikt omdöpt till "%(src)s" till "%(dst)s"

en: Failed to rename: %(error)s
sv_SE: Det gick inte att byta namn på: %(error)s

en: Rename %(name)s
sv_SE: Byt namn på %(name)s

en: Error saving changes to %(name)s.
sv_SE: Fel spara ändringar i %(name)s.

en: Changes to %(name)s saved successfully.
sv_SE: Ändringar %(name)s sparats.

en: Error reading %(name)s.
sv_SE: Fel läsning %(name)s.

en: Unexpected error while reading from %(name)s
sv_SE: Oväntat fel vid läsning från %(name)s

en: Cannot edit %(name)s.
sv_SE: Kan inte redigera %(name)s.

en: Editing %(path)s
sv_SE: Redigera %(path)s

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Are you sure you want to delete these files?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort dessa filer?

en: File deletion is disabled.
sv_SE: Arkivera strykningen är inaktiverad.

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: equals
sv_SE: motsvarar

en: not equal
sv_SE: inte jämnlikt

en: contains
sv_SE: innehåller

en: not contains
sv_SE: innehåller inte

en: greater than
sv_SE: större än

en: smaller than
sv_SE: mindre än

en: empty
sv_SE: tom

en: in list
sv_SE: i listan

en: not in list
sv_SE: inte i listan

en: not between
sv_SE: inte mellan

en: Failed to get model. %(error)s
sv_SE: Det gick inte att få modell. %(error)s

en: Failed to create record. %(error)s
sv_SE: Det gick inte att skapa post. %(error)s

en: Failed to update record. %(error)s
sv_SE: Det gick inte att skapa post. %(error)s

en: Failed to delete record. %(error)s
sv_SE: Det gick inte att ta bort posten. %(error)s

en: Are you sure you want to delete selected records?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort markerade poster?

en: Record was successfully deleted. | %(count)s records were successfully deleted.
sv_SE[0]: Posten har tagits bort.
sv_SE[1]: %(count)s poster togs framgångsrikt bort.

en: Failed to delete records. %(error)s
sv_SE: Det gick inte att ta bort posten. %(error)s

en: Not a valid choice
sv_SE: Inte ett giltigt val

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Value
sv_SE: Värde

en: Already exists.
sv_SE: Det finns redan.

en: Integrity error. %(message)s
sv_SE: Integritet fel. %(message)s

en: Invalid time format
sv_SE: Ogiltig tidsformat

en: Invalid Choice: could not coerce
sv_SE: Ogiltigt val: kunde inte tvinga

en: Invalid JSON
sv_SE: Ogiltig JSON

en: Invalid file extension
sv_SE: Ogiltig filnamnstillägg

en: File "%s" already exists.
sv_SE: Filen "%s" finns redan.

en: There are no items in the table.
sv_SE: Det finns inga objekt i tabellen.

en: Invalid Filter Value: %(value)s
sv_SE: Ogiltig filtervärdet: %(value)s

en: Record was successfully created.
sv_SE: Posten har skapats.

en: Record does not exist.
sv_SE: Det finns ingen post.

en: Record was successfully saved.
sv_SE: Posten sparades framgångsrikt.

en: Yes
sv_SE: Ja

en: No
sv_SE: Nej

en: between
sv_SE: mellan

en: View Record
sv_SE: Vy-post

en: Edit Record
sv_SE: Redigera Posten

en: With selected
sv_SE: Med utvalda

en: Save
sv_SE: Spara

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Save and Add Another
sv_SE: Spara och lägg till en ny

en: Save and Continue Editing
sv_SE: Spara och fortsätt redigera

en: Root
sv_SE: Rot

en: Sort by %(name)s
sv_SE: Sortera efter %(name)s

en: Rename File
sv_SE: Byt namn på filen

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\' recursively?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort \'%(name)s\' rekursivt?

en: Are you sure you want to delete \'%(name)s\'?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort \'%(name)s\'?

en: Please select at least one file.
sv_SE: Markera minst en fil.

en: List
sv_SE: Lista

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Delete?
sv_SE: Ta bort?

en: New
sv_SE: Ny

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Filter
sv_SE: Lägg till Filter

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Reset Filters
sv_SE: Återställa filter

en: Search
sv_SE: Sök

en: Create New Record
sv_SE: Skapa Ny Post

en: Select all records
sv_SE: Väljer du alla poster

en: Select record
sv_SE: Välj post

en: Please select at least one record.
sv_SE: Välj minst en post.

en: Are you sure you want to delete this record?
sv_SE: Är du säker du vill ta bort denna post?
